Siteul tvr.ro foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de utilizare a cookies. Afla mai multe accesand POLITICA COOKIES
Dincolo de sport
Dincolo de sport
Realizatorul emisiunii îşi propune să prezinte lumea sportului fără a cădea în senzaţionalul altor producţii de acest gen.

Emisiunea este un de talk-show transmis în direct şi având-o ca moderatoare pe Miruna Pop. „Dincolo de sport” tratează alături de invitaţii din platou sau prin telefon atât evenimentele sportive cât şi munca din spatele succeselor.

În fiecare ediţie, emisiunea ne duce, prin intermediul micului ecran, “acasă” la diverşi performeri ai momentului, dar şi la foste glorii sportive.

De asemenea, „Dincolo de sport” prezintă avanpremiera evenimentele sportive pentru următoarele şapte zile şi face o revistă a ziarelor de sport şi nu oricare, ci a a celor tipărite.

Emisiunea se transmite, în direct, în fiecare zi de marţi, la TVR Cluj, de la 19.00, şi la TVR 3, de la ora 22.00.


  • 14:55
    Popasuri folclorice
  • 15:00
    Festivalul Naţional de Folclor Ion Petreuş
    ediţia a IX a, Baia Mare Festivalul Naţional de Folclor Ion Petreuş , ediţia a IX a, Baia Mare * Festival dedicat lui Ion Petreuş, membru al recunoscutului cuplu muzical folcloric al Maramureşului „Fraţii Petreuş’’ Coproductie: Ansamblul Folcloric Naţional “ Transilvania” şi TVR Participă concurenţi din zone diferite ale ţării: Goţa Radu (Sibiu), Cocoş Ionuţ ( Ialomiţa), Chira Alexandra (Sălaj), Ioviţă Casiana Gabriela (Braşov), Cusner Mariana (Maramureş), Nemeş Rebeca Dalina ( Baia Sprie), Mazăre Simona ( Botoşani), Ardelean Cristina (Maramureş), Raţ Marian ( Maramureş), Prună Adela (Maramureş), Antal Alexandra Maria ( Sălaj), Lucanu Iulian Emanuel (Suceava), Ursan Amalia Ştefania ( Bihor), Ardelean Alex ( Sălaj), Vârciu Tudor ( Alba), Silaghi Emanuel (Satu Mare), Chiuzbaian Tudor ( Maramureş) , Alexandru Cozaciuc ( Suceava) si cu participarea extraordinară a Ansamblului Folcloric Naţional “Transilvania” din Baia Mare, conducerea muzicală Eduard Albina, director Iuliana Dăncuş. Jurnalişti tv Roxana Pletea Popuşoi, Carmen Vrabete Producător Gheorghiţa Nicolae
  • 17:00
    Telejurnal regional
    * Producători Paulina Bădîrci, Alina Cojocaru Transmisiune directă Craiova
  • 18:00
    Telejurnal Moldova
    *Studioul Chişinău (simultan TVR Moldova) Transmisiune directă
  • 19:00
    Festivalul Naţional de Folclor Ion Petreuş
    ediţia a IX a, Baia Mare Festivalul Naţional de Folclor Ion Petreuş , ediţia a IX a, Baia Mare *Festival dedicat lui Ion Petreuş, membru al recunoscutului cuplu muzical folcloric al Maramureşului „Fraţii Petreuş’’ Coproductie: Ansamblul Folcloric Naţional “ Transilvania” şi TVR Participă: -laureaţi ai ediţiei a IX a, laureaţi ai ediţiilor anterioare, câştigători ai locului I: Liviu Neag Nistea, Măriuca Trifoi, Ioana Ștețco, Andreea Ghițiu, Larisa Vasilica Uță, Aida Lihet. -invitaţi in recital: Marinel Petreuș și Gheorghe Pârja alături de grupul „Am fost și-om fi” din Ieud,-Corpul de balet-coregraf Emil Miheț *Cu participarea extraordinară a Ansamblului Folcloric Naţional “Transilvania” din Baia Mare, coregrafia Emil Miheţ, conducerea muzicală Eduard Albina, director Iuliana Dăncuş. Jurnalişti tv Roxana Pletea Popuşoi, Carmen Vrabete Producător Gheorghiţa Nicolae Transmisiune directă Baia Mare
  • 21:00
    Arte, carte şi capricii
    *Producător Diana Pascal ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ
  • 21:50
    Discover Romania
    * Maria Tănase Producător Dan Paul Ionescu
  • 22:00
    Cult@art
    Producător Otilia Găinar
  • 22:55
    Maşina timpului
    * Studioul teritorial Iaşi Realizator Dan Trofin
  • 23:00
    Ediţie jubiliară Darclee 2015
    Concert simfonic * * ed.4 Producător Claudia Robu
  • 23:50
    Discover Romania
    * Maria Tănase Producător Dan Paul Ionescu
  • 00:00
    Cap de afiş
    *Studioul teritorial Timişoara * Realizator Roxana Morun
  • 01:00
    Arte, carte şi capricii
  • 01:50
    Discover Romania
    * Maria Tănase Producător Dan Paul Ionescu
  • 02:00
    Cult@art
  • 02:55
    Maşina timpului
    * Studioul teritorial Iaşi Realizator Dan Trofin
  • 03:00
    Ediţie jubiliară Darclee 2015
    Concert simfonic * * ed.4
  • 03:50
    Discover Romania
    * Maria Tănase Producător Dan Paul Ionescu
  • 04:00
    Cap de afiş
    *Studioul teritorial Timişoara