Siteul tvr.ro foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de utilizare a cookies. Afla mai multe accesand POLITICA COOKIES
ARENA
ARENA
Este singura producţie din Moldova ce are în sumar interviuri cu personalităţi, reportaje de la cele mai importante evenimente, precum şi invitaţi de marcă din domeniul sportului din toată regiunea de nord-est a ţării.

Sportul a reprezentat dintotdeauna un domeniu atractiv pentru telespectatori, iar transmisiunile TV, ştirile şi emisiunile dedicate sportului atrag audienţă importantă pe toate segmentele de public, indiferent de vârstă şi sex.

TVR Iaşi difuzează săptămânal, emisiunea de sport ARENA, singura producţie din Moldova, ce are în sumar interviuri cu personalităţi, reportaje de la cele mai importante evenimente, precum şi invitaţi de marcă din domeniul sportului din toată regiunea de nord-est a ţării.

Programul este interactiv, telespectatorii, cei mai multi dintre ei, suporteri ai echipelor din judeţele Moldovei, transmit mesaje şi întrebări invitaţilor.

Temele de discuţie sunt diverse, de la fotbal la popice, de la atletism la automobilism, mai ales că în regiune există numeroase cluburi cu echipe şi sportivi de performanţă şi înaltă performanţă.

Emisiunea ARENA este moderată de Lucian Lucescu, având trei difuzări pe săptămâna astfel:

  • Luni, în intervalul 19.00-20.00 în direct pe TVR Iaşi Regional
  • Luni, în intervalul 22.30-23.30, preluare pe TVR3
  • Marţi, în intervalul 10.00-11.00, pe TVR Iaşi Regional (reluare)

  • 14:57
    Popasuri folclorice
  • 15:00
    Festivalul Naţional de Folclor Ion Petreuş
    ediţia a IX a, Baia Mare Festivalul Naţional de Folclor Ion Petreuş , ediţia a IX a, Baia Mare * Festival dedicat lui Ion Petreuş, membru al recunoscutului cuplu muzical folcloric al Maramureşului „Fraţii Petreuş’’ Coproductie: Ansamblul Folcloric Naţional “ Transilvania” şi TVR Participă concurenţi din zone diferite ale ţării: Goţa Radu (Sibiu), Cocoş Ionuţ ( Ialomiţa), Chira Alexandra (Sălaj), Ioviţă Casiana Gabriela (Braşov), Cusner Mariana (Maramureş), Nemeş Rebeca Dalina ( Baia Sprie), Mazăre Simona ( Botoşani), Ardelean Cristina (Maramureş), Raţ Marian ( Maramureş), Prună Adela (Maramureş), Antal Alexandra Maria ( Sălaj), Lucanu Iulian Emanuel (Suceava), Ursan Amalia Ştefania ( Bihor), Ardelean Alex ( Sălaj), Vârciu Tudor ( Alba), Silaghi Emanuel (Satu Mare), Chiuzbaian Tudor ( Maramureş) , Alexandru Cozaciuc ( Suceava) si cu participarea extraordinară a Ansamblului Folcloric Naţional “Transilvania” din Baia Mare, conducerea muzicală Eduard Albina, director Iuliana Dăncuş. Jurnalişti tv Roxana Pletea Popuşoi, Carmen Vrabete Producător Gheorghiţa Nicolae
  • 17:00
    Telejurnal regional
    * Producători Paulina Bădîrci, Alina Cojocaru Transmisiune directă Craiova
  • 18:00
    Telejurnal Moldova
    *Studioul Chişinău (simultan TVR Moldova) Transmisiune directă
  • 19:00
    Festivalul Naţional de Folclor Ion Petreuş
    ediţia a IX a, Baia Mare Festivalul Naţional de Folclor Ion Petreuş , ediţia a IX a, Baia Mare *Festival dedicat lui Ion Petreuş, membru al recunoscutului cuplu muzical folcloric al Maramureşului „Fraţii Petreuş’’ Coproductie: Ansamblul Folcloric Naţional “ Transilvania” şi TVR Participă: -laureaţi ai ediţiei a IX a, laureaţi ai ediţiilor anterioare, câştigători ai locului I: Liviu Neag Nistea, Măriuca Trifoi, Ioana Ștețco, Andreea Ghițiu, Larisa Vasilica Uță, Aida Lihet. -invitaţi in recital: Marinel Petreuș și Gheorghe Pârja alături de grupul „Am fost și-om fi” din Ieud,-Corpul de balet-coregraf Emil Miheț *Cu participarea extraordinară a Ansamblului Folcloric Naţional “Transilvania” din Baia Mare, coregrafia Emil Miheţ, conducerea muzicală Eduard Albina, director Iuliana Dăncuş. Jurnalişti tv Roxana Pletea Popuşoi, Carmen Vrabete Producător Gheorghiţa Nicolae Transmisiune directă Baia Mare
  • 21:00
    Arte, carte şi capricii
    *Producător Diana Pascal ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ
  • 21:50
    Discover Romania
    * Maria Tănase Producător Dan Paul Ionescu
  • 22:00
    Cult@art
    Producător Otilia Găinar
  • 22:55
    Maşina timpului
    * Studioul teritorial Iaşi Realizator Dan Trofin
  • 23:00
    Ediţie jubiliară Darclee 2015
    Concert simfonic * * ed.4 Producător Claudia Robu
  • 23:50
    Discover Romania
    * Maria Tănase Producător Dan Paul Ionescu
  • 00:00
    Cap de afiş
    *Studioul teritorial Timişoara * Realizator Roxana Morun
  • 01:00
    Arte, carte şi capricii
  • 01:50
    Discover Romania
    * Maria Tănase Producător Dan Paul Ionescu
  • 02:00
    Cult@art
  • 02:55
    Maşina timpului
    * Studioul teritorial Iaşi Realizator Dan Trofin
  • 03:00
    Ediţie jubiliară Darclee 2015
    Concert simfonic * * ed.4
  • 03:50
    Discover Romania
    * Maria Tănase Producător Dan Paul Ionescu
  • 04:00
    Cap de afiş
    *Studioul teritorial Timişoara