9600 Laura Lucescu TVR 3
Laura Lucescu
Nu împlinise 20 de ani când a început să vadă lumea prin ochiul camerei de filmat, când a înţeles că magia televiziunii, dacă te prinde, te subjugă şi-ţi cere timp, energie, pasiune.
LL
Laura Lucescu
Laura Lucescu
Laura Lucescu
Laura Lucescu
Laura Lucescu
Laura Lucescu
Laura Lucescu
LL
Laura Lucescu
Laura Lucescu
Laura Lucescu
Laura Lucescu
Laura Lucescu
Laura Lucescu
Laura Lucescu

A realizat şi a prezentat la început emisiuni dedicate tinerilor, apoi a început să cunoască viaţa reporterului de teren, care caută personaje şi poveşti în împrejurări fericite sau triste, speciale sau fireşti pentru "Jurnalul TVR Iaşi", "Reporter TVR 3" sau "Reporter Special".

A călătorit prin locuri minunate din Moldova atunci când a realizat emisiunea "Descriptio Moldaviae", a cunoscut frumuseţile naturii şi ale oamenilor simpli când filma pentru "Lumea satului" sau "Viaţa la ţară".

A ascultat cele mai frumoase glasuri tinere din această parte de ţară prezentând Festivalul- Concurs de Muzică Populară "Barbu Lăutaru", într-un proiect TVR Iaşi gândit să găsească talentele folclorice, chiar în locul în care ele au prins contur sau Festivalul "Din bătrâni din oameni buni".

De asemenea, a mai prezentat emisunile "Est meridian", "Autostrada TVR", "Bună dimineaţa, Moldova!", "Caravana TVR ", "Alo, România", "Vară pentru voi", "Tableta de sănătate". TVR Iaşi este locul în care a transformat munca în plăcere, dar şi unde şi-a găsit calea în viaţă, trasată cu voioşie, împreună cu Lia, Luca şi Lucian.

Laura Lucescu prezintă emisiunea "Cântec și poveste" de la TVR 3.

  • 08:55
    Teleshopping-Publicitate
  • 09:00
    Matinalii
    (III)(simultan TVR Moldova) Prezentatori Anatol Guzic, Sandu Scobiola Producător Nicoleta Toacă Transmisiune directă
  • 09:55
    Teleshopping-Publicitate
  • 10:00
    Teleşcoala în limba maghiară
    *Studioul teritorial Tg.Mureş * Comunicare-limba maternă Clasa I-Trufan Ildiko Rozalia (23.18) *Limba şi literatura română cl.IV-Izsak Erika ( 24.22) Producător Fekete Hajnal Emisiune transmisă îin regim de direct
  • 10:50
    Maşina timpului
    *Studioul teritorial Iaşi Producător Dan Trofin
  • 11:00
    Toţi împreună
    * Emisiune în limba maghiară *Studioul teritorialTg.Mureş Reportaje din actualitatea socială şi culturală regional-Portret de autor, Both Gyula, fotograf/Reportaj despre o escaladă de țurțuri de gheață Producător Anna Kos * Emisiune în limba maghiară *Studioul teritorial Timişoara Producător Peter Keresztes
  • 13:00
    Teleshopping
  • 13:30
    Timişoara,capitală culturală europeană
    *Studioul teritorial Timişoara (R din 23 ian.)
  • 13:55
    Teleshopping-Publicitate
  • 14:00
    Teleşcoala în limba maghiară
    *Studioul teritorial Tg.Mureş *Limba şi literatura română cl.VII-Szocs Imre ( 24.34) *Limba şi literatura română cl.VIII-Szocs Imre ( 24.43) Producător Fekete Hajnal Emisiune transmisă în regim de direct
  • 14:50
    Poesis
    *POESIS-un regal de poezie din arhiva de aur a Televiziunii Române. Capodopere ale clasicilor liricii româneşti şi universale în interpretări de referinţă. Producător Ileana Ploscaru Panait
  • 15:00
    Piper pe limbă
    *Studioul teritorial Timişoara *Artiştii vizuali Sasa Liviu Stoianovici şi Andrei Rosetti Producător Robert Şerban
  • 16:00
    Regiunea în obiectiv
    *Studioul teritorial Iaşi Moderator Anca Medeleanu Realizator Raluca Aftene Transmisiune directă
  • 16:55
    Teleshopping-Publicitate
  • 17:00
    Telejurnal regional
    * Studioul teritorial Iaşi Producător Laura Lucescu Transmisiune directă
  • 17:55
    Maşina timpului
    * Studioul teritorial Iaşi Producător Dan Trofin
  • 18:00
    Telejurnal Moldova
    *Studioul Chişinău (simultan TVR Moldova) Transmisiune directă ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ
  • 18:55
    Teleshopping-Publicitate
  • 19:00
    Cântec şi poveste
    (redifuzare)*Studioul teritorial Craiova * Festivalul ”Maria Tănase”-invitați în recital. Producător Laura Constantinescu
  • 20:00
    Cap de afiş
    *Studioul teritorial Tg.Mureş *Concert special al re-revelionului (Filarmonica de Stat Tg. Mureș) Producător Petronela Moraru
  • 21:00
    Nocturne
    *Best of Jurnalist Oana Cucuruzeanu Producător Marina Constantinescu
  • 21:50
    Poesis
    *POESIS-un regal de poezie din arhiva de aur a Televiziunii Române. Capodopere ale clasicilor liricii româneşti şi universale în interpretări de referinţă. Producător Ileana Ploscaru Panait
  • 22:00
    Concert VARA MAGICĂ 2020
    * Producător Claudia Robu
  • 22:50
    Maşina timpului
    * Studioul teritorial Iaşi Producător Dan Trofin
  • 23:00
    Remix
    (R din 23 ian)
  • 00:00
    Piper pe limbă
    *Studioul teritorial Timişoara
  • 01:00
    Telejurnal regional
    * Studioul teritorial Iaşi
  • 01:55
    Maşina timpului
    * Studioul teritorial Iaşi Producător Dan Trofin
  • 02:00
    Cântec şi poveste
    *Studioul teritorial Craiova
  • 03:00
    Cap de afiş
    *Studioul teritorial Tg.Mureş
  • 04:00
    Regiunea în obiectiv
    *Studioul teritorial Iaşi
  • 04:55
    Maşina timpului
    * Studioul teritorial Iaşi Producător Dan Trofin